Przejdź do treści

Wprowadzenie

Elvis Presley


Elvis Presley wymyślił styl poruszania się na scenie uważany był za nieodpowiedni dla panienek z "dobrego domu". Zbulwersował tym wiele osób, które postulowały zakazania tego typu zachowań.

Michael Jackson pokazał Moonwalk i część z obserwatorów zarzucała mu manipulacje, bo "takie rzeczy są niemożliwe do wykonania". Sposób poruszania się Michaela Jacksona do dzisiaj jest wzorem dla wielu artystów.

Młodszym słuchaczom może się wydawać to niewiarygodne, ale kiedyś nie wystarczało mieć ładną buźkę i na teledysku pokazać co nieco.
Artyści w przeszłości musieli mieć zdolności muzyczne i choreograficzne.
Mike Oldfield nagrał Dzwony Rurowe mając lat 17. Nie został wypromowany przez producenta, który zauważył go na ulicy. Skomponował, zaaranżował i zagrał na wszystkich instrumentach utwory na płytę, na której do dzisiaj wzorują się setki muzyków.
Michael Jackson
Muzycy grupy The Beatles w 1966 roku wywołali skandal stwierdając, że są bardziej popularni od Jezusa. Ortodoksyjni chrześcijanie bojkotowali ich płyty i koncerty, a nawet grozili śmiercią.

Dzisaj wydaje się to ledwie przejęzyczeniem, a wspólczesne teledyski obrażają kogo się da, byleby tylko muzyk zaistniał na rynku.

Pewne "gwiazdy" nie istniałyby wcale gdyby nie nagość i wulgarność w tekstach piosenek.

The Beatles
Wróć do spisu treści