Przejdź do treści

Wprowadzenie

Historia świata obfituje w niezwykle ciekawe wydarzenia. Już od zarania dziejów spotykamy się z katastrofami, rewolucjami, zamachami i wieloma innymi wydarzeniami wpływającymi na nasze losy.


Są wydarzenia co do których przebiegu nie ma wątpliwości. Plan Marschalla został dokładnie przygotowany podobnie jak zrzuty bomb na Hiroszimę i Nagasaki. czy naturalne zjawisko jak trzęsienie ziemi w San Francisco. Jednak jest wiele zdarzeń, które do dzisiaj owiane są aurą tajemniczości i teoriami spiskowymi. Mnóstwo fachowców głowi się nad rozwiązaniami tego, kto przygotował zamach na Jana Pawła II, czy Johna Kennedy'ego.


Niezależnie od tego o większości z tych wydarzeń do dzisiaj z wielkim zaciekawieniem czytamy książki, artykuły, oglądamy filmy dokumentalne lub fabularne.
Historia opowiedziana w ciekawy sposób potrafi być fascynująca i wciągająca. Z pewnością dużo ciekawsza od tego czyim synem był Władysław Łokietek.


Zapraszamy do przeczytania artykułów z tego działu i poszerzenia swojej wiedzy na tematy wydarzeń, które znacząco wpłynęły na bieg historii.

Wróć do spisu treści